Takto řeší situaci nenadálého hladu nebo nedostatku času spousta lidí. Ovšem je rozdíl v tom, po jaké tyčince sáhnete. Pokud si dáte čokoládovou tyčinku plnou cukru, pravděpodobně vás nezasytí, maximálně uspokojí vaše chuťové buňky. Taky vám pravděpodobně na nějakou dobu dodají energii, ale ta velmi rychle klesne dolů. Jakou svačinku tedy zvolit, abyste se dostatečně zasytili, dostali energii na delší dobu a zároveň se jednalo o něco zdravější variantu svačiny?

Proteinové tyčinky

Nejznámější „zdravější“ tyčinkou, jsou proteinové tyčinky. Ty obsahují vysoký obsah bílkovin, neboli proteinu, který má vysokou sytící schopnost. Protein uvnitř tyčinky může být buď z živočišného nebo rostlinného zdroje. Druhů a příchutí proteinových tyčinek je na trhu nepřeberné množství.

posilování

Raw tyčinky

Pokud potřebujete rychlou dávku energie a nechcete sahat po něčem s cukrem, skvělou volbou budou pro vás takzvané raw tyčinky. Jsou vyrobeny jen z přírodních složek a tepelně nezpracované. Jejich základ obvykle tvoří datle nebo kokos, a jdou doplněny různými ořechy a ovocem.

Nízkosacharidové tyčinky

Chcete něco sladkého, co dobře chutná a přesto to obsahuje málo kalorií a sacharidů? Poté se poohlédněte po tyčinkách, které budou mít označení „keto“ nebo „low carb“. Takové tyčinky jsou vhodné pro ty, kteří nechtějí z nějakého důvodu přijímat sacharidy. Častěji mezi nimi i narazíte na bezlepkové verze tyčinek. U těchto tyčinek se vám vyplatí koupit větší balení, proto doporučujeme KetoMix Proteinové tyčinky s příchutí čokolády 16 x 40 g, kde dostanete rovnou 16 tyčinek v balení za výhodnější cenu.

běhání

Flapjack

Slyšeli jste už někdy název flapjack? To je tyčinka, která vám dodá rychle energii a ještě si na ní skvěle pochutnáte. Chutnat bude především všem, co mají rádi ovesnou kaši. Chuť této tyčinky vám ji totiž věrně připomene. Základ je totiž tvořen ovesnými vločkami, které jsou povětšinou spojeny medem a ještě v nich najdete různé oříšky, rozinky, sušené ovoce a další dobrůtky.