Letiště v Praze Ruzyni patřilo již za socialismu k nejdůležitějším dopravním uzlům v republice a od té doby se také patřičně rozrostlo. Zatímco ještě na počátku devadesátých let byla na Novém letišti pouze jedna budova, kde se odehrávalo veškeré dětí příletů a odletů, a letiště bylo možno přezdívat spíše „malým rodinným podnikem“, v současné době je jeho rozloha několikanásobná.

jízda po silnici

To však nic nemění na faktu, že jde o významný tranzitní bod nejen, co se týče vzdušných tras, ale i silniční dopravy. Letiště se nachází v blízkosti dálnice D7 a je odtud perfektní spojení do všech koutů naší vlasti. Můžete toho využít i vy a pronajmout si zde v autopůjčovně Praha vůz, například v okamžiku, kdy k vám přilétá ze zahraničí vzácná návštěva, a rádi byste ji provedli po některých zajímavých historických i přírodních úkazech.

zámek Červená Lhota

Kam se s autem vypravit

Nejobtížnější úkol není zajištění samotného pronájmu vozu, nýbrž volba, kam se s ním vypravit. Nebudete to mít zrovna snadné, protože výběr je velmi pestrý a ať se vydáte jakýmkoli směrem, vždy objevíte něco, co vás zaujme.

Říční toky – máte-li rádi řeky a obdivujete jejich krásu v říčních údolích, mohli byste zavítat například do údolí Berounky, do dolního Posázaví anebo k hornímu toku Lužnice. Je docela pravděpodobné, že vás osloví krásné vyhlídky v blízkosti hory Medník u Hradišťka, anebo Havlova skála, Žíkovský mlýn, hrad Krašov či Rakoluská rybárna u Liblína na Berounce.

Přehrady – na řece Vltavě je vybudováno celkem devět přehrad a mohli byste si je prohlédnout zblízka. Na Orlické přehradě byste mohli navštívit i zámek Orlík nad Vltavou.

Přírodní koupaliště – z těch bychom mohli vyzdvihnout zejména Lipenskou přehradu, Slapskou přehradu anebo Máchovo jezero. Pouze doporučujeme sledovat stav vody, co se týče hygienických doporučení, zejména v souvislosti s výskytem sinic.