Nebojte se, nebude zde nic odborného nebo takového, co nelze pochopit. A že těch věcí kolem stavby webu je spousta. A navíc je tento článek omezen místem, takže by to ani nezvládl. My se jen ve stručnosti podíváme do základů. Spousta lidí se domnívá, že si večer sedne k počítači někdo, kdo tomu rozumí a ví, oč kráčí. Ráno pak má web hotový a už je vidět na internetu. Tahle představa je bohužel u většiny lidí, ale je špatná. Už jen to, že kvalitní web udělá jeden člověk je drobátko nesmysl. Podílí se na tom více lidí, grafik, programátor, textař a tak dále a tak dále. A rozhodně to ani oni nezvládnou za jednu noc.

programátor

Tyto lidi a vše kolem webu pak řídí webmaster, který je vlastně takovým „ředitelem“ celé stránky. Ten je většinou spojen s majitelem, tedy zadavatelem, pro něj zákazníkem. Od něj dostává příkazy, co kde jak udělat. U webů prodejních je to však většinou někdo z marketingového oddělení, který dostává příkazy zase odjinud. To je kolem stavby webu. Ovšem tito lidé se také umí a měli by se postarat o jeho hladký běh při provozu a také o to, aby byl vidět. Web, který není vidět, je zbytečný, pokud ovšem není určen jen úzkému okruhu lidí.

psaní webu

Tuto veškerou práci pak dělá tedy celý kolektiv. Tvorba webových stránek ve Žďáru nad Sázavou je jen jedním z mnoha. Ale zde se pracuje na té nejvyšší úrovní a té nejvyšší kvalitě. Tady jde lidem hlavně o zákazníka. Vědí, že nebude čekat celé týdny na zveřejnění webu, a proto se u objednávky jede ihned naplno. Je třeba se řídit pravidlem, že čas jsou peníze. Ale při tom se samozřejmě hlídá kvalita.

Nakonec toho veškerého snažení se web dá na testovací provoz, kde se simuluje jeho plná zátěž a také se samozřejmě spouští ochrana proti virům a hackerům. To vše prochází pečlivým testováním a pak už se jede naplno. Spokojenost na všech stranách je pak výsledkem celé práce.