Některé předměty, jimiž se obklopujeme, se zdají být malicherné, a budí zdánlivý dojem, že je k životu vůbec nepotřebujeme a obejdeme se bez nich. Teprve v okamžiku, kdy se jich zbavíme, zjistíme, jak nám vlastně usnadňovaly život, a tak měníme názor a jsme rádi, že je zas máme ve své blízkosti. Představte si například, že by se naráz v celém světě přestal vyrábět toaletní papír. Podobné rozčarování bychom zažili i v okamžiku, kdy bychom museli balit předměty do kartonových krabic bez lepicí pásky.

lepicí páska a nůžky

Namísto pásky bychom museli krabice převazovat provázkem, anebo je přelepovat lepidlem, což by značně komplikovalo celý proces balení a hlavně nesmírně zdržovalo. Buďme tedy rádi, že lepicí pásky jsou na světě, a že jich můžeme dnes a denně využívat.

Ruční odvíječ

S lepicí páskou je mnohdy obtížné zacházet, možná i vy sami máte trpkou zkušenost z toho, jak pásku odvinete, a ta je natolik tenká, že se vám vzápětí přilepí na stůl, na oblečení, mezi prsty, anebo se přilepí k sobě a vznikne z toho takový nevzhledný chuchvalec. Pokud se vám podaří pásku nakonec odvinout bez komplikací a ustřihnete ji, můžete pak pracně hledat její konec na navinutém kotouči, a to vás tak dokonale otráví, že proces lepení s lepicí páskou budete považovat za ne zrovna příjemný.

lepicí páska

Zřejmě tyto jevy přiměly některé nápadité osobnosti, že vymyslely speciální odvíječ. Páska se na něj nasadí, její konec vloží mezi kovové packy a odvíječ se pak už jen stará o to, aby páska směřovala tam, kam má, a nelepila se nikam jinam. Práce s odvíječem je velmi snadná a tento vynález se vyplatí nejen firmám, které denně balí zboží svým zákazníkům, ale v podstatě jakékoli domácnosti, kdy potřebujeme cokoli zabalit nebo přelepit, zejména pak v případě stěhování nebo ukládání sezonních věcí do úložného prostoru nábytkových skříní.