Zdá se vám cena tekutých tapet poměrně vysoká? Pak bychom vám chtěli naznačit, že přibližně odpovídá tomu, co s jejich pomocí dokážete vykouzlit.

Zakrývají drobné nerovnosti a nikde žádné spáry

Stalo se vám někdy, že jste se nastěhovali do bytu, kde bývalý majitel zazdil dveře a otvor nechal zedníkem vyštukovat? Ve srovnání s původní malbou byl štuk velmi hrubý a každý, kdo šel kolem, si řekl: „tady byly kdysi dveře“. S tekutou tapetou to můžete velmi snadno změnit, ta vám stěnu pokryje tak, že pak už nepoznáte, kde přesně byl otvor se starými dveřmi.

malba na zdi

Geometrické tvary zaujmou na první pohled

S tekutou tapetou si můžete doslova vyhrát. Není nikde psáno, že musíte nutně dodržet běžný tapetářský standard a potáhnout celou stěnu odshora dolů. Tekutá tapeta je něco jako malířská paleta: „Rozdáme vám štětec, malířské plátno a sadu barev a vy nám nyní předveďte, co dovedete“ – v podobné duchu se odehrává i práce s tekutými tapetami. S nimi je možné vytvářet na stěně elipsy, ovály, půlkruhy, soustředná či výstředná mezikruží, do sebe zaplétané obrazce, různé přechodové linie více druhů tapet, barevné sokly, květinová zátiší, barevná zákoutí v ložnicích či v obývacích pokojích atd.

interiér bytu

Barva a vzor vytváří luxusní dojem

Výrobcům se velmi dobře daří zhotovit takové sypké směsi, které po rozmíchání s vodou vytvoří na stěnách (či na stropě) neuvěřitelně zajímavé struktury a vzorce. Mnohé z nich působí až luxusním dojmem a je to fantastické řešení, jak z obyčejné ložnice vytvořit zámecký interiér. Stačí vám k tomu jen trocha fantazie a manuální zručnosti.

Výhodou tekutých tapet je i jejich zdravotní způsobilost pro využití v interiéru. Jejich složení tvoří přírodní materiály, základem je vždy celulóza, doplněná o kousky bavlny, vlny, hedvábí, slídy a minerálních kamínků, a to vše spojuje methylcelulóza (pojivo), případně jsou tu zastoupené vodou ředitelné barvy.