Když jste byli malé děti, vzpomínáte si, jestli jste třeba něco sbírali? Nebo s čím jste si nejvíce hráli? Například třeba můj děda se věnoval sbíráním modelů aut. A nebyly to jenom tak obyčejné modely aut, jaké si myslíte. Nebyla to žádná malá plastová autíčka. Možná když si vzpomínám, tak vlastně ještě v té době, kdy děda sbíral tyto modely aut, tak vlastně ještě nebyla obyčejná autíčka z plastu. Dříve to byly takový angličáky, které znáte jistě i dnes. A to byla kvalitní autíčka, která se taky vystavovala a taky která byla na tu dobu hodně drahá. Můj děda říkal, že se mu hodně líbily červená a žlutá auta. A svoje velké pojízdné auto měl modré, ale jako na sbírku modely aut se mu líbila červená a žlutá auta. Taky jich má opravdu hodně. A i když už dědeček bohužel není mezi námi, tak jeho sbírku autíček máme dodnes. Má jich přesně tři sta padesát.

Modely autíček jsou velmi pěkná.

A to je opravdu hodně, ale my se toho vůbec nemůžeme zbavit. Nechceme to hlavně z citového důvodu. I když bychom na to měli opravdu hodně kupců a taky za opravdu velké peníze, nedokážeme se dědečkovy sbírky modelů aut vzdát a je to taková naše památka. A navíc když si vzpomínám, jak je dědeček si na tom dával záležet a jak autíčka pečlivě utírá a odstraňuje prach, tak nám to opravdu nedá, abychom tyto modely aut prodali.

Děti si rády hrají s autíčky.

Ať si s tím potom dělá někdo, co chce, ale až po naší smrti. Až o tom nebudeme vědět. Myslím si, že citová hodnota je pro člověka někdy opravdu velice důležitá než peněžní hodnota. A když jste byli malí vy, taky jste sbírali modely aut? Pokud vás zajímá více informací, tak se podívejte na webové stránky www.macmodel.cz/, kde si koupit třeba další modely aut. Myslím si, že budete jistě spokojení a budou se vám modely aut líbit. A i když já nejsem žádný sběratel modelů autíček, tak musím říct, že tyto modely jsou opravdu krásné a milovníci aut to ocení.