Kupování vlastního obydlí by se chtěl dočkat asi každý, nicméně není dáno všem. Vždy se jednalo o velmi vysokou investici, na kterou z logiky věci každý mít nemůže. Problém však je, že dnes na vlastní bydlení má čím dále méně lidí i z řad střední třídy. To už je problém, jelikož nájmy jsou ve většině případů krajně nevýhodně a také nestálé. Člověk může díky tomu hypoteticky kdykoliv přijít o střechu nad hlavou, stačí třeba jen párkrát nezaplatit nájem. To je samozřejmě problém, nicméně kdo nechce žít někde pod mostem nebo na ulici, jinou možnost, než bydlení v drahém nájmu většinou nemá. Nebo má?

Libry

Do jisté míry ano. I u nás už existují možnosti, které jsou levnější, a přitom ne o tolik horší než standardní byty. Řeč je o mobilních dřevostavbách celoročních zateplených, jež sice nepatří do kategorie vyloženě poptávaných obydlí, nicméně zájem o ně každým rokem roste. A to hlavně z důvodů neustále vzrůstajících cen obytných nemovitostí.

Jsou docela komfortní

I když to tak nemusí na první dobrou vypadat, mobilní domy jsou docela komfortní. Alespoň ty pocházející z posledních dvou generací. Rozhodně nejde jen o nějakou trochu lepší alternativu k obytným přívěsům, případně dokonce maringotkám, ale o plnohodnotná obydlí pro zhruba tři lidi. Výhodou těchto domků navíc je i vnitřní výbava.

Malý domek

Ta je na vysoké úrovni, tedy obvykle. Člověk společně s domkem koupí i nábytek a další nezbytná zařízení ty elektrospotřebiče. Nikdo se tak nemusí obávat, že by po koupi musel za všech okolností provádět další investice do vybavení. Není to potřeba. Je kde vařit i kde chladit potraviny. A vše je započítáno do konečné ceny. Mobilní domy nejsou stavby, tudíž je tak nebere ani český právní systém. Zdá se to jako drobnost, ale kupříkladu při vyjednávání s úřady má tato „drobnost“ velký vliv. Na rozdíl od koupi bytu se v tomto případě vše vyřeší rychle a bez dlouhotrvajících tahanic.