Představte si situaci, že jste zakoupili byt, a jeho původní majitel vám v tuto chvíli předal klíče a splnil všechny administrativní náležitosti, které se prodeje bytu týkají. Jistě máte z nového bytu radost, a nějak vám samou radostí uniklo, že máte sice v ruce klíče od bytu i od dvou sklepních kójí, ale ty jste si zapomněli prohlédnout.

městské sídliště

V zásadě o nic nejde, sklep jako sklep, pomyslíte si, až za pár týdnů potřebujete do sklepa cosi odnést a v tu ránu zjistíte, že oba sklepy jsou přeplněné k prasknutí harampádím. Doslova a do písmene. Co s tím?

Pokud nejste zrovna fyzicky zdatní jedinci, anebo nemáte čas na odklízení toho nepořádku, a navíc nemáte k dispozici nákladní vůz, který by vše mohl někam odvézt, máte možnost využít služeb vyklízecích firem. Ty jsou tu zejména pro podobné případy, kdy lidé potřebují nekompromisně vyklidit byt, dům, sklep, garáž, dílnu, půdu a další bytové i nebytové prostory.

Akce probíhá v poměrně jednoduchém duchu a máte několik možností. Za prvé předáte firmě klíče a domluvíte se, že všechno musí zmizet. A také zmizí, až na zapojené plynové spotřebiče, které musí odpojit instalatér, případně svítidla nebo některé funkční elektrické přístroje, jako je např. klimatizace či tepelné čerpadlo.

přístup do sklepa

Za druhé se můžete domluvit, aby vám některé předměty vyklízecí firma odvezla na vámi určené místo, např. k rodičům na chatu. Bude to však vyžadovat vaši součinnost a hlavně probírku věcí. Můžete to také provést tak, jako např. v případě sklepů, že budete u vyklízení sklepů v Praze Vyklízení expres přítomni a budete u každého předmětu určovat, kam s ním. Vše je otázkou dohody a záleží zejména na vás a na vaší domluvě, abyste si navzájem vyšli vstříc a spokojenost byla na obou stranách. Pouze vás chceme upozornit, abyste byli opatrní na nebezpečné předměty, jako jsou vyřazené zářivkové trubice, různé toxické chemikálie atp.