Soukromé podnikání je v podstatě docela atraktivní forma zaměstnání. A to hned z více důvodů, které tradiční zaměstnanecké poměry obvykle nenabízejí. Kdo podniká, ten je třeba svým vlastním pánem, rozhodujícím sám za sebe. Což je přece příjemné, protože kdo z lidí by měl rád ono věčné sekýrování od nadřízených, že? Pak je tu také možnost dělat to, co takový podnikatel dělat chce, je tu možnost přizpůsobit si svou práci svým individuálním potřebám. A konec konců je tu dobře vypadající i to, že co si podnikatel vydělá, to je jeho a o tom sám rozhoduje, aniž by byl odsouzen k platu, který mají slíbený pouzí zaměstnanci.

stojící dolary

Jenže podnikání nemusí být vždycky jenom takové terno. Ono se v něm totiž také někdy nedaří. A za každým neúspěchem nevyhnutelně následuje i problém s penězi. Který je někdy poněkud nepříjemný a někdy už také zcela nezvladatelný.

Podnikatelé by si tedy měli vždycky dost vydělat, jenže si ne vždycky vydělají tolik, aby to bylo dostačující. A když už potom chybí finance i na nezbytnosti, začíná jít do tuhého. A nejednou už tu zbývá vlastně jenom jediné východisko, které by mohlo situaci ještě zachránit – a tím je půjčka.

Jenže ani tady to není vždy perfektní. Podnikatelé totiž sice mohou někdy půjčku potřebovat a chtít, ale dostanou ji? Když jsou ve finanční krizi a obrátí se na banku, obvykle neuvidí ani korunu. Nejsou bonitní, takže smůla.

sta dolarů

A má-li jim ještě něco pomoci, pak snad už jedině hypotéka po insolvenci, která se poskytuje takovým podnikatelům, kteří se za ni mohou zaručit zástavou své nemovitosti. Což je výhodou této půjčky, protože tu díky tomu není nutné prokazovat velké příjmy a i nad záznamy v registrech dlužníků lze přimhouřit oko.

A to nahrává u nebankovních hypoték podnikatelům, kteří jsou na tom už vážně bledě. Protože těm by v bance nepůjčili. Ale u nebankovní společnosti a její hypotéky tito uspějí. A to docela snadno a až překvapivě výhodně.