Co se týče dárků, každý se snažíme vždy trefit s dárky tak, abychom udělali obdarovaným radost. Tedy vybíráme dárky tak, aby odrážely jejich zájmy. Pro spoustu lidí jsou knihy a vše kolem nich jejím největším zájmem a koníčkem. Takové blízké určitě potěšíte jedním z níže uvedených dárků.

Knihy

Co může udělat knihomolovi větší radost, než knihy? Knih přece není nikdy dost. Pokud půjdete vybírat takový dárek, snažte se alespoň předtím zjistit, jaký žánr váš blízký čte. Potom v daném žánru vybírejte spíše novější tituly, abyste měli větší jistotu, že danou knihu ještě nemá. Pokud si nebudete vůbec jistí, jakou knihu vybrat, poraďte se s knihkupci v kamenných prodejnách nebo zakupte poukázku na nákup do knihkupectví. Ke knize můžete přidat i nějakou pěknou záložku.

knihy

Čtenářský diář

Každý rok vychází několik čtenářských diářů a deníků, které udělají radost každému knihomolovi. Zvlášť těm, kteří si potrpí na různé zapisování, seznamy a vedení záznamů. Do čtenářských deníků si čtenář zapisuje knihy, které přečetl, jejich hodnocení, přehled hlavních postav a jaké má z knihy dojmy.

Oblečení

Pokud chcete dárek, který nebude tak úplně knižní, můžete zvolit pro knihomoly nějaké oblečení. Co je lepšího než se v sychravém dni zabalit do teploučké deky, županu nebo do velké mikiny s roztomilým potiskem a na nohy si navléct chlupaté teplé ponožky? A poté usednout doma s knihou a ponořit se do příběhu. Pro pohodlné oblečení můžete využít slevové kódy About you https://www.zeleneslevy.cz/aboutyou-sleva-slevovy-kod/.

čtení

Čaje, káva

Většina knihomolů si k dobré knížce dopřeje také nějaký ten dobroučký čaj nebo kávu. Určitě jim tedy uděláte radost balíčkem, kde bude kvalitní káva, třeba i s nějakou jemnou příchutí. Stejně tak sada sypaných čajů, ke které může přidat čajové sítko a nějaký pěkný hrníček. Seženete i různé hrníčky s citáty ohledně knih.