Pokud i vy jste ve fázi, kdy čekáte, až vám dají ze společnosti, kde jste byli na pohovoru, vědět, jestli vás vzali nebo ne, pak pokud máte z pohovoru dobrý pocit, je možné, že jsou vaše obavy zbytečné. Jsou firmy, které na pohovorech dávají otázky, na které člověk neumí snadno odpovědět. Je proto pochopitelné, že z nich člověk může být nesvůj.

Mnohdy právě na závěru pohovoru už člověk může alespoň z části poznat, zda by jej daná společnost vzala, nebo jestli byl daný pohovor neúspěšný. Něco takového se dá odhadnout i z doby trvání daného pohovoru. Pokud trval dlouho, pak jste byli pro danou firmu nějakým způsobem zajímaví a chtěli o vás vědět maximum. Pokud ale trval okolo 20 minut, pak jste pravděpodobně nijak nezaujali a bude nejlepší, pokud si zašlete životopis někde jinde.

podpis smlouvy

Mnohdy je lepší, pokud člověk počítá s neúspěchem a podívá se ještě někde jinde, aby měl jistotu, že když jej ve firmě, kde již byl na pohovoru, odmítnou, má možnost jít ještě na pohovor někde jinde, kde to již možná bude mnohem úspěšnější.

Je jasné, že takové čekání, jestli vás vzali nebo ne, může být náročné, jelikož pokud je to firma, kde by se daný člověk velmi rád dostal, je jasné, že z toho bude velice nervózní a až mu bude zvonit telefon s odpovědí, nebude jej chtít zvednout, protože se bude bát verdiktu ještě více.

podané ruce

Pokud vás čeká nějaký pohovor, běžte na něj hlavně s chladnou hlavou. Uvidíte, že vše dobře dopadne, ale nesmíte být zbytečně nervózní. Jsou lidé, kteří jdou na takový pohovor nervózní natolik, že kolikrát zapomenou, co chtěli říct tak, jak si to natrénovali. Strach z toho, co nastane, může mít každý. Člověk se vždy snaží udělat co nejlepší dojem, ale nemusí to být vůbec jednoduché. Uvidíte, že to nemusí být na konec tak zlé, pokud se uklidníte a půjdete na takový pohovor opravdu s klidnou hlavou.