No jak, vydělat si je. Jenže když potřebujeme třeba šestimístnou částku? Jistě, můžeme začít šetřit, jenže pak už nám zase bude k ničemu. A dá se vůbec taková částka ušetřit? Samozřejmě, že dá. Když se dá splatit, dá se i ušetřit. Má to však takový drobný háček. Tak například máme takovou menší chatičku, nebo vůz za půl milionu. Začneme šetřit a za chvilku ty penízky máme. Řekněme za třicet let. Sotva lezeme o berlích a nějaký vůz či chatička nám mohou být docela ukradené. Máme starosti udržet se na nohou. A to nemluvím o tom, že cena těchto věcí asi pět krát stoupne. Takže? Jak se nyní díváte na šetření? Asi už nijak nadšeně, že jo.

svazky bankovek

To se není co divit. Je to prostě tak a jinak to nebude. Ty peníze prostě potřebujeme hned a basta fidli. A to hned znamená, že včera už bylo pozdě. Je tu sice možnost si vsadit a počkat do druhého dne, až budou mít banky otevřeno. Jenže je třeba vyhrát. A ani ta výhra, pokud je vyšší nebývá zase tak rychle vyplacena. To je opravdu k vzteku. Takže se začne shánět tank, kterým by se dalo urvat bankomat a při naší smůle jej někteří lidé vybrali, takže je tam něco kolem tisícovky. Tu tedy vybereme a jdeme na pivo. Pokud nás nezavřeli dosud, zhaftnou nás policajti až tam. Ach jo. Nuže, úspěch nás nějak moc nemíní potkat. Zoufale jdeme do banky, kde je to ovšem také k ničemu. Zas něco našli v jakémsi registru, o čem ani nevíme, že to existuje, stále chtějí další a další papíry, doklady o spotřebě zubní pasty…

spořící prasátko

Když už je to všechno skutečně na draka, musí přijít něco, co je rychlé a snadné. A to je nebankovní hypotéka bez registru. Jedině ta pomůže, a tak zvedáme zoufale telefon a nevěříme vlastním uším. Žádné složité papírování, jen to, a to a dostavte se tam a tam. Zde již čeká smlouva. A pokud máme my všechny požadované doklady, a souhlasíme s podmínkami smlouvy, podepíšeme. Týž den máme peníze na účtu.