V současné době není takový problém pořídit si na zahradu bazén. Nemusíte mít zrovna nádrž zapuštěnou do země, mnohdy vystačíte i s docela malým bazénkem o průměru čtyři metry, který na konci koupací sezóny buď zazimujete, anebo z něj vypustíte vodu a uklidíte s tím, že na jaře či v létě opět začne sloužit svému účelu.

vířivka na zahradě

Velký zájem je však také o vířivé lázně. Vířivka je totiž poměrně malá, nepotřebuje tolik volného prostoru a lze ji umístit na vhodné místo i do interiéru. Lidé jim dávají přednost i z toho důvodu, že poskytují větší komfort a důkladnější podmínky pro relaxaci, podvodní trysky mají totiž na lidský organismus obrovský pozitivní vliv, uvolňují tělo při stresu a pomáhají lépe čelit depresím a úzkostem, zejména lidem, kteří mají problémy dosáhnout harmoničtějšího životního stylu.

kachnička ve vířivce

Mít na zahradě vlastní vířivku je pochopitelně mnohem výhodnější, než docházet do wellness center a objednávat si procedury s ohledem na místní podmínky, kterým se musíte přizpůsobit. A pochopitelně je domácí vířivka větším přínosem, nežli vířivky v aquaparcích, kde nemáte prakticky žádné soukromí.

Tepelný štít

Voda ve vířivce se vytápí na teplotu cca 36 stupňů Celsia, která je pro relaxaci nejpříjemnější. Přibližně odpovídá tělesné teplotě a tím pádem se v takovém prostředí můžete velmi rychle a snadno uvolnit a oddat se naplno tamní proceduře. V okamžiku, kdy vířivku nevyužíváte, se však vyplatí uzavřít ji speciálním krytem, jakýmsi tepelným štítem – plachtou neboli termokrytem, který zajistí, aby se voda v lázni příliš rychle neochlazovala, a nebylo nutné vynakládat zbytečně mnoho energie na její ohřev.

Pro tyto účely se používají i zvedáky termokrytu Chlorito, které mohou kryt vířivky upravit do různých poloh, například ji uzavřít jen z poloviny, v případě, že se chcete uvnitř koupat v chladnějším počasí.