Kolagen? Je pro naše tělo důležitý? Stoprocentně ano. Je to vlastně látka, která je nerozpustná ve vodě. Pro náš organismus je důležitý, jelikož tvoří v našem těle nějakou stavební jednotku pro naše tkáně. Kolagen se v našem těle dokáže sám vytvářet zhruba do cca 25 let života. Postupem času se ho vytváří méně, takže čím více nám je let, tím míně máme kolagenu. A proto je dobré zvážit, zda by jsme ho neměli nějak doplňovat. Na trhu existují doplňky stravy, které kolagen podporují. Při jejich užívání můžete předejít různým zdravotním komplikací jak je vypadávání vlasů, bolest kloubů a vůbec vaši zdravotní stránce může ztráta kolagenu znepříjemnit život.

kolagen

Určitě už jste stihli zpozorovat, že se o kolagenu mluvím čím dál tím víc. Nejznámější je však ve skupinách v podporovaných na zdravé stravování a životní styl. Kolagen můžete zakoupit buď přímo v lékárně a nebo si ho můžete taky objednat na dalších e-shopech, myslím že určitě bude k zakoupení i ve zdravé výživě. Můžete si ho pořídit buď v tobolkách, které jen dáte do úst a zapijete vodou. Pokud je to pro vás problém, tak se dá ještě zakoupit v přímo forma kolagenového nápoje. Jistě je vám známo, že se musí užívat jen doporučené množství.

kolagen

A proč kolagen začít užívat co nejdříve?

  • brání stárnutí pokožce a taky vráskám
  • pokud je vám více jak 25 let, jelikož jak už jste se v článku dočetli. Tak kolagen se v těle vytváří zhruba do 25 let a pak se ho postupně tvoří méně.
  • tvoří ho až 30% všech bílkovin v těle
  • a mnoho dalších

s kolagenem se můžeme setkat i v kosmetice, nejčastěji se vyskytuje v oblasti skin care.

Už jsem se setkala, že se prodávají kolageny pro muže a pro ženy zvlášť. Na to si dejte pozor, bude to jen marketingový tah, nebo co. Kolagen je určen i pro ženy i muže, na pohlaví vůbec nezáleží. Hlavně vyberte podle sebe a podle toho jaký kolagen vám bude nejvíce vyhovovat.