Tereze bylo v době činu 17 let. Osmnácté narozeniny už nikdy nestihla se svou rodinou a přáteli oslavit. Proč? Protože neopětovala lásku chlapci, který se do ní zamiloval.

O rok starší Daniel byl dříve Terezin spolužák. Navštěvovali spolu Obchodní akademii v Plzni. Chlapec trpěl psychickými problémy a během studia se pokusil o sebevraždu. To se mu ale nepovedlo a následně byl umístěn na psychiatrické oddělení v nemocnici. Následně přestoupil na jinou střední školu. V té době byli s Terezou kamarádi, jenomže z jeho strany přerostli city v lásku, zatímco Tereza jeho city neopěvovala. Aby se dotěrného mladíka zbavila, ona a její kamarádka vypustily fámu, že již Tereza má přítele. To ale nebyla pravda. A právě tato nevinná lež působila jako spouštěč pro hrozné činy, které Daniel spáchal. I hned potom, co se k němu tyto zvěsti donesly, začal plánovat Terezinu smrt.

krev

27. května roku 2019 požádal ve škole, aby mohl odejít dříve kvůli bolesti hlavy. Poté odjel do Zdemyslic, kde bydlela Tereza. Sebou měl dva ostré nože.

Schoval se u nádraží, kde čekal, až Tereza přijede. Poté ji sledoval až domů. Tam si s ní chtěl promluvit, ale Tereza nechtěla a rozkřičela se na něj, aby odešel pryč. Otočila se k němu zády a v tu chvíli Daniel zaútočil. Zezadu ji popadl, povalil na zem a začal ji bodat do hrudníku. Bodal takovou silou, že jí propíchl hrudní kost. Dvě rány šli přímo do srdce. Nakonec Tereze ještě podřízl hrdlo.

nůž

Poté odešel z domu a napsal svým rodičům, co udělal. Na Facebook dal status kde psal, že doufá, že to Terezu bolelo a že když ji nemůže mít on, tak ji nebude mít nikdo. Danielova matka hned poté, co se s ní spojil nasedla do auta a jela k Tereze. Po cestě potkala svého syna, kterého i hned odvezla zpět k domu, kde si ho již převzala policie.

U soudu vrah nedal najevo žádnou lítost. Chtěl, aby Tereza zemřela. Soud mu vyměřil 18 let za mřížemi.