Celý náš život se skládá z obrazů, které vidíme kolem sebe a díky nim si pamatujeme určité věci a dochází k různému přirovnávání obrazů k věcem. Díky tomu my přesně víme, kam máme jít. Pomáhají nám k tomu například symboly v nákupním centru a díky tomu víme, kam máme dojít na toalety. Bez symbolů a šipek bychom byli úplně ztracení. Představte si symbol pro únikový východ. Všichni poznáme, co to je za symbol a kdyby neexistoval, nevěděli bychom nikde na světě, kudy máme vyběhnout ven z budovy, pokud dojde k nějakému nebezpečí.

web

Díky tomuto symbolu bylo zachráněno velké množství lidí, a to jen díky tomu, že si náš mozek přiřazuje symboly k významům a je to pro něj mnohem lehčí a srozumitelnější, než kdyby tam bylo napsáno „Zde je východ“, protože by trvalo o několik sekund déle, než bychom si nápis přečetli a také o několik sekund déle navíc, než bychom v hlavě přišli na to, že to je vlastně únikový východ. Proto nám různé symboly a obrázky ulehčují život, je to rychlejší a my ani nemusíme přemýšlet, pokud takový symbol nalezneme. Navíc je to i pro lidi, kteří neumí číst, nebo například hůř vidí do dálky, to je také možnost. Zkrátka symboly jsou mnohem lepší a rychleji si navíc zapamatujeme, co daný symbol znamená. Řekneme vám ještě jeden příklad, a to jsou loga. Když jdete do nákupního centra, vidíte na daných obchodech loga, o jaký obchod se jedná. A víte, proč tomu tak je?

loga

Každá firma má své logo právě proto, aby si ho lidé zapamatovali. Představte si, že byste šli do nákupního centra a tam by každý obchod byl napsán stejným písmem. Nikde byste nic nenašli. Zatímco když se používají různá loga, víte přesně, co máte hledat a za tím jdete. Proto jsou loga tak důležitá a každá firma má své logo, které ji reprezentuje. Pokud máte svou firmu, potřebujete také logo. O to se může postarat grafické studio Pardubice Imperialmedia.cz, které vám může třeba vaše logo navrhnout. Mít logo se vyplatí, protože si vás lidé snadno zapamatují a zůstane jim to v hlavě.