Vezměte si do vody knihu

Relaxační zapuštěné bazény svádí k tomu, užívat si v nich maximální uvolnění. V takovém prostředí poměrně snadno zapomenete, že ubíhá čas, a bude vás to alespoň zpočátku svádět k tomu nedělat vůbec nic a pouze si užívat věčný přítomný okamžik. Po jisté době však přece jen zatoužíte po nějaké činnosti, a v takovém okamžiku by se vám u bazénu mohla hodit vaše oblíbená kniha. Na tištěné knihy někteří lidé zapomínají a dávají přednost mobilním telefonům, ale žádný mobil nedokáže nahradit papírové listy skutečné vázaného či brožovaného výtisku.

Letní kino

Váš bazén by se mohl proměnit i v letní kino. Máte-li doma projektor, a bílou domovní fasádu, anebo přenosné projekční plátno, můžete po setmění zpoza bazénu sledovat svůj oblíbený titul. Ke sledování filmu z bazénu můžete pozvat i vaše přátele, a pokud jste to nikdy nezkusili, vřele doporučujeme. Neměli byste se však zaměřit na akční či dobrodružné filmy, mnohem vhodnější jsou rodinné komedie s dobrým koncem, jako je např. „S tebou mě baví svět“.

dívka v bazénu

Občerstvení u bazénu

Ke každému bazénu patří občerstvení a ty zapuštěné jsou výhodné v tom, že z nich nemusíte vylézat, a postačí vám umístit podnos s jídlem k okraji nádrže. Vhodné pokrmy mohou přispět k lepší relaxační atmosféře, ovšem doporučujeme vám volit spíše jídla lehce stravitelná, např. zeleninové saláty, obložené chlebíčky s celozrnným pečivem anebo lehké ovocné dorty a moučníky.

déšť na hladině bazénu

Hry s dětmi

Zahradní bazény milují zejména děti, protože si tu mohou hrát a dovádět. Můžete si tu zábavu užívat s nimi, ať už je klidnější, nebo divočejší. Do zapuštěného bazénu lze skákat, potápět se, provozovat gymnastické cviky, anebo si jen tak házet s míčem či házecím diskem a posílat si po hladině různá plavidla. K bazénu se také hodí stříkací pistole, s nimiž tu užijete spoustu legrace.