Když jste byli malými dětmi, jistě jste si nejraději hráli. Každé dítě se cítí nejlépe, když si může hrát, je to zábava. A hraní venku je lepší než uvnitř.

Chcete dítěti vytvořit ideální podmínky pro hraní na vlastní zahradě? Jaké hrací prvky vybrat?

Hodné jsou děti vždy, když si mohou hrát. Pokud se dítě dokáže zabavit, nezlobí. Navíc hry a zábava jsou pro děti přirozené, prostřednictvím her a zábavných hracích prvků děti objevují nové věci, učí se dovednosti, zkoumají okolí, seznamují se a baví se. Dětská hřiště můžeme najít prakticky kdekoliv, ale pokud máte dokonce vlastní zahradu, je vhodné, abyste ji také přizpůsobili dětem a nějaké hrací prvky na ni umístili. Přemýšlíte nad tím, že na své zahradě uděláte pro děti malý hrací koutek nebo proměníte zahradu v dětské hřiště? Určitě uděláte dobře, jak dětské hřiště ale vybavit a čím?

dětská houpačka

Rozhodují především vaše možnosti

Je spousta možností, dětské hřiště můžete vytvořit na mnoho způsobů, takže v první řadě se rozhodujte podle toho, jaké máte prostory, kam můžete hrací prvky umístit a také je samozřejmě rozhodující i volný rozpočet. Některé prvky se dají vyrobit, pořídit levně, koupit z druhé ruky, ale pokud můžete investovat více, můžete dětem dopřát malý soukromý hrací ráj uprostřed vaší zahrady. Začněte tedy volným místem, to by mělo být na dobře viditelném místě, dítě byste zkrátka měli mít neustále na očích. Dobře zvažte své možnosti a můžete začít.

dítě na pískovišti

Co nesmí chybět na dětském hřišti?

Když si vybavíte dětské hřiště, co na něm podle vás nesmí nikdy chybět? Jistě, v první řadě je to houpačka. Herní prvky na dětská hřiště by se měla vybírat dle toho, co děti baví. No a houpačky baví všechny děti, větší i menší. Dále zvažte i pořízení skluzavky, pískoviště, prolézaček nebo dětského domečku na hraní. Pozor pak na výběr kvalitních materiálů, ze kterých jsou herní prvky zhotoveny.

Aby byla zajištěna maximální bezpečnost, bude hodně záležet na tom, jaké materiály budete vybírat. Dřevo patří k nejpevnějším a nejvhodnějším https://m.facebook.com/margit.cz/posts/1069977739731113%3Fcomment_id%3D1070047066390847%26comment_tracking%3D%257B%2522tn%2522%253A%2522R%2522%257D materiálům, ale musí jít o kvalitní a dobře opracované dřevo. Pozor také na trčící šrouby, hřebíky a třísky. Dětské hřiště se také snažte orientovat tak, aby děti netrávily velkou část dne na přímém slunci, problém pak můžete řešit i pomocí zastřešení, které stín případně vytvoří.