Aby člověk nevypadal jako buran, musí dodržovat tzv http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/averzivni-chovani etiketu. Žijeme v civilizovaném světě a to chce dodržovat jistá pravidla. Slušně pozdravit, to ví každý, že se má, i když to ne všichni dělají, složitější už je to s představováním, žena muži, starší mladšímu atd. Také v otázkách, kdo komu může navrhovat tykání nejsme úplně kovaní. Nebo vědět, kdo jde prvně do schodů, zda žena či muž, kdo jde prvně ze schodů, kdo otevírá dveře apod. to patří k základům slušného chování, ale i oné etikety. Nebo víte, jak správně stolovat? Kdo by neznal Pretty woman, která se učí, který příbor vzít na předkrm a se kterým pokračovat.

sekt

Jako hostitel můžete udělat trapas, pokud nebudete vědět jaké skleničky servírovat ke kterým nápojům. Co je asi neznámější, to jsou skleničky na sekt sklenenyshop.cz. Kdo by neznal úzké vysoké skleničky, i když, viděli jste někdy pyramidu postavenou ze skleniček, do nichž shora nalévají sekt a ten se postupně rozlévá do skleniček v nižších patrech? Ty bývají většinou nízké a široké, ale to jen kvůli stability pyramidy. Jiné skleničky jsou na víno, jiné na tvrdý alkohol, ale i na druhu alkoholu záleží, třeba tzv. napoleonky, které používáme na servírování koňaku. Etiketa, to je soubor norem, jak se chovat ve společnosti, ale to neznamená, že byste etiketu neměli dodržovat i v rámci svých domovů, protože když je budete dodržovat vy, budou je dodržovat i vaše děti a svět bude hezčím místem.

sekt

Základům etikety se mládež učí v tanečních nebo v rámci občanské nauky na školách, ale chovat se navzájem k sobě slušně, tam musí udělat největší krok rodina. Pokud se k sobě nechovají slušně rodiče, těžko se tomu naučí jejich děti. Ale hláška „to máme dneska mládež“, to říkají všechny starší generace, a z té mladší se nakonec také stanou rodiče a jednou budou staří a budou říkat, ach jo, to máme dneska mládež.