Že je stěhování v Praze poměrně náročnou životní etapou, ví kde kdo, ale přesto se mnozí lidé nepoučí a opakují stejné chyby, o nichž se již někteří zmínili ve svých příspěvcích například na Internetu. Jak si stěhování maximálně usnadnit, aby nebylo stresující?

kartonové krabice

Objednejte stěhovací firmu s dobrými referencemi – není stěhovák jako stěhovák. I když se většina firem dnes snaží obstát v silné konkurenci, můžete se setkat v terénu s lidmi neochotnými, s nimiž není snadná domluva. K výběru vhodné stěhovací firmy vám může pomoci čtení recenzí, v nichž se lidé rádi pochlubí svými příjemnými zkušenostmi, i těmi, co vás spíše od takové firmy odradí.

Ptejte se stahováků na každý detail – lidé nekomunikativní, co všechno odkývají, se pak nemohou divit, že se jim přihodí něco, čemu se však mohli včas vyhnout. Zajímejte se o podrobnosti stěhování a požadujte na stěhovací firmě, aby vám objasnila kompletní postup, časový harmonogram a také některé fígle, co se týče přípravných prací. Dobré stěhováky poznáte i podle toho, že vám prozradí, jak a kde si opatřit balicí a výplňový materiál, a jakému z nich dát přednost. Mohou vám nabídnout i pronájem kartonových krabic, abyste je pokoutně nesháněli někde po obchodech.

krabice na stěhování

Demontáž nábytku – mnoho stěhovacích firem rozebere a smontuje nábytek, tím vám usnadní spoustu práce a starostí, zejména u těch větších kousků, jako jsou postele, šatní skříně, vestavby na míru a kuchyně. Kromě nábytku vám mohou stěhováni zapojit kuchyňské spotřebiče, nainstalovat svítidla, žaluzie, garnýže, zrcadla, poličky atd. proto je velmi důležitá vzájemná domluva a ujasnění všech jednotlivých kroků, které samotnému stěhování předchází.

Parkovací místo – toto za vás stěhováci nezařídí, to musíte zařídit vy sami. Bude možná zapotřebí zajít na městský magistrát a požádat o parkovací výjimku pro stěhovací vůz. Počítejte také s tím, že žádost musíte podat alespoň 30 dnů (kalendářních) předem, což je úřednická lhůta pro její vyřízení.