Věda vždycky byla takový obor pro mě, který mě opravdu dlouho fascinoval. A to hlavně astrologie. Protože vždycky, když jsem byla malá, já jsem se dívala z okna, než jsem usnula. Byla jsem spíše sova, takové noční dítě, noční tvor. Nechtělo se mi hodně spát, a to hlavně v noci. Už jako malá jsem prý nechtěla večer spát. Moje máma mi říkala, že jsem měla spánkový rytmus nějak přehozený. A moje máma zkoušela všelijaké knihy a všelijaké tipy a rady, aby mě tento spánek přeučila na noc. A já ji chápu. Jistě se chtěla v noci vyspat. Jenomže prý všechno bylo úplně zbytečně. Stále jsem chtěla spát jenom přes den a večer.

Noční obloha je krásná.

A máma zkoušela i nějaké vědecké knihy, kde ale taky nepochodila a bylo jí to líto. A tady jde alespoň vidět, že ani věda není všemocná. Takže se máma s tím musela smířit. Sice po pár letech jsem si spánkový rytmus nějak přehodila asi sama od sebe, asi biologické hodiny. Nicméně ale v dospělosti mě to zase chytlo, že raději žiji večer, než přes den. Takže to mám tak, že si večer taky čtu hlavně knihy, protože večer mi to taky lépe myslí. Takže si jistě dokážete představit, jak jsem ve škole trpěla. Ve škole bych nejraději spala a večer se nejraději učila. Protože jsem četla vědecké knihy o astronomii a astrologii. Baví mě studium hvězd.

Ráda studuji vesmír.

A pokud i vás zajímá astrologie a studium hvězd, tak se nebojte požádat o nějaké knihy v knihovně. Většinou tam tyto typy knih vyřazují, tak je lepší, když si vezmete tyto knihy domů, než aby se tyto skvělé vědecké knihy vyhodily. S tímto mám vlastní zkušenost, protože knihy o astrologii většinou nikdo nechce číst, což je podle mě velká škoda. A vy se taky o něco zajímáte nebo jenom tak koukáte na televizi? Myslím tím třeba různé dokumenty, vědecké seriály, které jsou na skutečných událostech. Ty mám taky moc ráda a dokumenty sleduji.