Mnohdy nejde zůstat čilý po celý den, ani kdybychom to chtěli sebevíc. Hold tělo si ukáže, kdy je unavené a my s tím nic moc neuděláme. Být unavený totiž není záležitost mysli, i když tam někdy cítíme také únavu, ale těla, které vám dá dost jasně najevo, že je třeba zrovna unavené a utahané. Ovšem mysl nebo konkrétně mozek může být také unavený, protože přes den celou dobu přemýšlíme nad různými věcmi, které nás potkávají, nebo které musíme řešit v práci, protože většinou z práce nás bolí hlava. Doma totiž nemusíme myslet na nic extra náročného na mozek, proto nás většinou hlava bolí v práci nebo z práce.

káva

Jsme unavení z toho, že jsme museli přemýšlet a třeba se i vídat s lidmi. To je velmi náročné zejména pro lidi, kteří jsou introvertní a nemají zas takovou potřebu sociálního kontaktu. Tito lidé musí být velmi nespokojení v práci, kde se musí potkávat s hodně lidmi a řešit s nimi různé věci. Většinou tam ale takoví lidé nepracují. Většinou na těchto pozicích pracují lidé, kterým sociální kontakt nevadí. Únavu tedy můžeme cítit jak tělesně, což je teda pravá únava, ale i psychicky, kdy jsme spíše vyčerpaní a není nám dobře z toho, že jsme dělali nějakou náročnou věc na mozek, ať už jsme museli přemýšlet, nebo se bavit s lidmi a podobně.

kratom

O tom už jsme ale mluvili. Každý člověk by tedy chtěl být čilý nejlépe celý den a nejen přijít z práce domů, lehnout si a nic nedělat, protože už nic dělat ani nejde. To není sen skoro nikoho, takže se všichni snaží zůstat nějakým způsobem čilí i když přijdou z práce. Někteří to dělají pomocí kávy, ale je zde ještě jeden způsob. A tím je takzvaný kratom, neboli mitragyna speciosa. Je to rostlina, která má podobný cíl jako kávovník a z něj káva – a to nabudit náš organismus tak, abychom mohli fungovat, i když jsme poněkud unavení. Vyzkoušejte ho a uvidíte, že vám pomůže víc než káva, která už někomu nemusí ani pomáhat.